KOB

KOLEM OKRESU BLANSKO – KOB 2023 

KOB chce být motivem k radosti z pohybu, setkávání se a poznávání. Je dobrým tipem na výlet.

Akci jsme vymysleli původně pro běžce, jako alternativu setkávání těch, kteří nechtějí objíždět stále stejná místa závodů, upřednostňují běh v přírodě a rádi poznávají nová zajímavá místa. A chtěli jsme ukázat, že za nimi nemusíme jezdit nikam daleko za hranice či dokonce za oceán. Přidali se chodci i cyklisté a společně jsme vytvořili partu Kobáků.
KOB je tedy pro všechny, kteří rádi běhají, chodí, jezdí na kole, toulají se a hlavně mají chuť poznávat přírodní a jiné krásy okresu Blansko a blízkého okolí. Ať už sami, s kamarády, s dětmi, ve skupině, společně nebo každý kdy a jak chce.
Letos otevíráme již 8. ročník. Stále je co objevovat.

Tentokrát se důkladněji zaměříme na jednu jedinou a zároveň světově jedinečnou lokalitu.

Jako vždy se budeme snažit připomenout místa, která nejsou zatížena komerční turistikou a příběhy, které se k nim váží každého obohatí. Lesnický Slavín se nachází na území Školního lesního podniku Masarykův les Křtiny a je protkán lesními cestami mezi spoustou památníků, palouků a studánek a nabízí spoustu poetických výhledů. Byl budován od konce 20. let 20. století Vysokou školou zemědělskou v Brně (dnešní Mendelova univerzita) a řada památníků v tomto prostoru je ještě starší. Svým umístěním v dlouhodobě cíleně a promyšleně lesnicky využívané krajině a kulturně-historickým i krajinářským významem je považován za světový unikát.

Co nás čeká:

KOB 2023, to jsou 4 etapy a Svatojánská noc

1. etapa: BLANENSKÁ (16 km), neděle 16. dubna  

2. etapa: BÍLOVICKÁ, (15,6 km), neděle 21. května

3. etapa: KŘTINSKÁ (16 km), neděle 24. září

4. etapa: ADAMOVSKÁ (15,4 km), neděle 22. října

KOB 2023 chce zůstat motivem k překonání přirozené osobní lenosti a přináší chuť se hýbat

Pravidla: Vlastně žádná nejsou, vše je na Tobě. Společná je cesta a cíl. Trasy jsou dány, zadáš do mapy.cz a můžeš vyrazit jak chceš, s kým chceš a kdy chceš. Účast na společném startu není podmínkou. Uvítáme hlášení o zdolání tratě (stejně tak nemusí být podmínkou zdolání etapy na jeden zátah) na e-mail: kolemokresu@seznam.cz (uvádí se jméno a příjmení, ročník narození, bydliště nebo oddíl, den zdolání trasy). Těšíme se, že na stejnou adresu nebo na FB stránku budete posílat vaše připomínky a další náměty, fotky, filmy, zážitky.

Každého, kdo se přihlásí ke zdolání všech čtyř etap, čeká pamětní dárek. Plánujeme závěrečné setkání účastníků.

TABULKA ÚČASTI

Facebook

Historie KOBU:
2022
2021 a starší

Partneři: