Filmová porota OD

Předseda poroty
Jan Popelka (*1950)
Již v osmdesátých létech sbíral ocenění za amatérské dokumentární, hrané i animované filmy. Kamera ho přivedla do jeskyní, kde se mu zalíbilo natolik, že se stal členem speleologické skupiny Plánivy. Po změně režimu založil studio Audiovisual a začal se profesionálně věnovat práci v oblasti televizní tvorby. Ve studiu si však ponechává prostor i pro tvůrčí činnost. V jeho produkci tak stále vznikají zajímavá dílka od cestopisných dokumentů až po videoklipy hudebních skupin.
Roku 2006 byl oceněn Cenou města Blanska za kulturu. Spolupracuje řadu let se Sdružením Horizont (čestný člen). Za této spolupráce v jeho studiu vznikly úspěšné dokumenty WA-WA-WA!, HUKA – HUKA, Pod ochranou Hampatongů, KEMBALI!, BAMBUTI, Návrat severských šamanů, RUN FREE – Poselství Bílého koně a další.

 

Členové poroty
Miroslav Haluza
Cestovatel, kameraman a producent expedičních filmů z divokých krajů jako jsou stolové hory Venezuely, papuánské domorodé kmeny Kombajů, indiáni Waorani v ekvádorské Amazonii, horské kmeny v Barmě, mentawajští kouzelníci z indonéského ostrova Siberut a další. . S dokumenty vlastní produkce v minulosti sbíral ocenění v naší neprofesionální soutěži Okem dobrodruha i dalších festivalech. .
Vedle dokumentární tvorby je šéftrenérem úspěšného plnokontaktního karate klubu SK Global Karate a zároveň dlouholetý reprezentant v tomto sportu. V roce 2015 založil společnost PROPAGFILM zabývající se profesionální filmovou produkcí a v naší soutěži vyměnil roli soutěžícího za porotce.
Je autorem a realizátorem filmového portálu www.bushmanfilm.com.

Alena Žákovská (*1962)
Na dobrodružných expedicích má na starosti především fotodokumentaci, ale často se musí chopit i druhé kamery. Dobře ví, jak obtížné je filmovat v náročných klimatických podmínkách nebo zachytit kritický okamžik akce. Podílela se na přípravě scénářů dokumentů, které získaly ocenění na MFOF, MHFF a dalších.

Adéla Pristášová (*1982)
Vystudovala státní konzervatoř v Praze, obor hudebně dramatický, v letech 1999 – 2005 účinkovala v Divadle na Vinohradech a po několika filmových zkušenostech se začala věnovat dabingu. Má na kontě dabing několika seriálů, filmových postav, věnuje se i namlouváním reklamních spotů.
Je vášnivou cestovatelkou, mezi její oblíbené destinace patří Asie a střední Amerika, kam se ráda vrací. Od letošního ročníku zasedne jako členka poroty v soutěži Okem dobrodruha.

Josef Padělek (*1997)
Skaut tělem i duší, beznadějný snílek a milovník přírody. Nejradši objevuje zapomenuté kouty České republiky, kam ani ten nejurputnější houbař nezabloudí a ve volných chvílích zajišťuje chod Kina Blansko, z pozice vedoucího. Každý rok mu projdou rukama, očima a ušima desítky snímků od profesionálních studií a producentů, ale i nezávislých a amatérských režisérů. Doufá, že do Okem Dobrodruha přispěje hlavně technickými a technologickými vhledy z kinařské praxe.