OPEN MIC MORAVSKÝ KRAS

Multižánrový večer autorské tvorby

Pátek 17.listopadu 2023, Klub Suterén, Smetanova 2359/6, start v 18:00 hodin

UKAŽ SVÉHO NETOPÝRA!

Tímto sloganem Lubyn.cz vyzývá k účasti na Open Mic Moravský kras! Přihlásit se může každý. Bonusem pro vystupující je pernamentka na všechny festivalové programy Rajbasu. Podmínkou je pouze autorská tvorba: písně, básně, muzika, divadlo, tanec, stand-up….. Nejsou žádné škatule, předsudky, hlasování ani porota. Jen místo setkání a inspirací, příležitost vidět a slyšet jindy neslyšené. Vstupné dobrovolné.

Přihlášky: lubyn@email.cz +420 736 740 747

Přihlášení účinkující:

 

Martin Miki Zábranský
/ acoustic – folk / Nový Jičín
Hudebník s diagnozou praktická hluchota (ztráta sluchu 96.3.%), hrající až na čtyři nástroje najednou, majíce pouze osm zdravých prstů – to není vtip. To jsem já Jmenuji se Martin Zábranský. V sedmnácti mi diagnostikovali otosklerózu a pokusili se „opravit“ pravé ucho. Nepovedlo se a přišel jsem o něj. Takže větší část života slyším jen na levé. V pětatřiceti vlivem nemoci jsem již neslyšel ani na to levé a dva roky jsem ani kytaru nedržel v ruce. Díky novým technologiím mám za uchem PC a tím slyším tak, že znovu mohu hrát. Ale každý večer nevím, jestli ráno ještě uslyším. A tak prostě hraji s tím, že vlastně dávno nemám „papírově“ nárok hrát. Takže každý koncert je pro mne velký zázrak.
Hraji své autorské písně a moderuji…
Jezdím s kytarou po mateřinkách a snažím se děti motivovat hudbou… v září pojedu už dvanáctou sezónu.
a 9.8.2017 mne pokousala cirkulárka – dva prsty v háji…ale tu kytaru jsem neopustil.

 

Mila Starling
/ folk – pop / Prostějov
Zpívám a hraji na kytaru písničky ve stylu folk-pop, známé i původní autorské.
Na vystoupeních mě často doprovází profesionální kytarista Tomáš Mohr, který je i spoluautorem písní.
Hrávám/e v kavárnách a na akcích v Prostějově a okolí. Vystupovali jsme na festivalech Slatinická struna, Profest Country 2021. Zpívám také v country kapele Prolom. Bude mi/nám potěšením představit se publiku v Blansku.

 

Libor Bradáček
/ acoustic-folk / Mělník
Hudbě se Libor věnuje od malička. Sedm školních let hrál na zobcovou flétnu a klarinet. Ve čtrnácti si koupil svou první kytaru. Písničky skládal už na střední škole. Tu úplně první složil v patnácti letech, kdy zhudebnil text svého spolužáka. A hraje ji na pódiu dodnes. Veřejně vystupovat začal v 90-tých letech minulého století. Nejdříve jako písničkář, později se svou autorskou kapelou FENOMÉN (1997-1999).

 

Renata Moravcová
/ jazz-folk / Praha
Píšu písničky a zpívám je s kytarou (občas jsem přidala i nějaký poupravený jazzový standard za doprovodu jiného kytaristy) – témata jsou různá, jen žádnou divočinu nečekejte. 😉Je to můj koníček a způsob relaxace, kterému jsem se řadu let neměla možnost věnovat, avšak ráda se k němu vracím, a to především díky krásným reakcím publika. Děkuji všem za jejich pozornost a čas. 😉

 

Iranon
/ aira-folk / Petrovičky u Hořic
Tož moc nám toho o sobě nenapsal, ale vzkazuje, že tam pro vás nechá duši.Přikládáme ještě odkaz na web https://www.iranon.cz/kontakt/

 

Martin Dyčka
/ folk / Blansko
Umělec, který je součástí několika nejen hudebních projektů. Tentokrát poprvé vystoupí v roli Písničkáře. Střípky vlastní tvorby byly už na skautských táborech, ale psaní písniček se intenzivněji věnuje až od roku 2018, kdy s partou přátel založil kapelu aKamarádi. Hudebně jej nejvíc v mládí ovlivnilo šestnáctileté působení ve schole Martini Band, také místní muzikanti Jirka Vaněk a Aleš Šnek Bláha. V současné době spolupořádá hudební festivaly, kde potkává nové folkové kamarády.
Na pódiu místo zpěvu většinu času projektá, je totiž projektant. Má rád slovní hříčky a životní moudra. Říká se o něm, že je to protagonista dlouhodobých vtipů.

 

David Kourek
/ písničkář / Kanice
Písničkář, který písničkářem být nikdy netoužil. Toho času zjišťující, zda jeho písně vzniklé v období posledních pěti let, po asi dvacetileté pauze, mají šanci někoho zaujmout. Tato varianta byla zvolena jako provozně snazší.
Adresně žijící v Kanicích poblíž Brna, mentálně všude tam, kde je člověku dobře. Písničky, které uslyšíte tématicky zobrazují pohledy na běžný život kolem nás, prožitky osobní i lidí v okolí.
Těším se na Vás, protože hrát vlastní muziku je mou nejvzácnější zábavou.

 

jaromír, no a co.
/ folk-blues / Dobruška
Hrajeme vlastní tvorbu, většinou z pera Jaromíra Huška, současně i hráče na kytaru i zpěv. Andrea Musilová, zpěv, bongo. Jarek Houslička, housle viola. Milan Halásek kontrabas. Jinak všichni v pohodě, (slyší, vidí) jen já už starej pes. Těšíme se na vás 🙂 jaromír, no a co.

 

Sára Nová ve dvou.
/ folk-rock-pop / Jaroměřice
Spojení zpěvačky a písničkářky Sáry Nové, s dvěma vydanými alby, a kytaristy ze Svitavského Bigbandu Honzou Oslizlým, je dalším posunem v barevnosti poslechu autorského repertoáru ve folkrockovopopovém stylu, který je pro Sáru Novou tak typický.