3. etapa KOB 2023 – Křtinská

Termín společného startu: PŘESUNUT !!! Neděle 24. září 2023, 11 hod. (společný start není podmínkou)

Místo startu: Křtiny, parkoviště u kostela

GPS: GPS:  

Délka trasy: 16 km

Popis trasy:

Snad nejpestřejší koncentrace všech přírodních krás se nachází v lesích mezí Křtinami a Adamovem. Kromě historie je Josefovského údolí bohaté na jeskyňky, propasti, pomníčky, studánky a krásné výhledy.

Od kostela ve Křtinách po zelené značce se nám otevře náhorní planina v okolí Habrůvky. Dorazíme téměř až ke Klostermannově studánce a pokračujeme lesní cestou s názvem Padouch do Josefovského údolí. Míjíme památník R. Haši a nedaleký památný strom Modřín, ke kterému už jedna z etap vedla.
Pokračujeme po žluté, částečně po silnici v Josefovském údolí. Kousek za křižovatkou vlevo vyvěrá Jedovnický potok, kde se 11 km od Rudického propadání se voda opět objeví na povrchu. Pokračujeme kole Býčí skály, jeskyně Kostelík a žlutá odbočuje ze silnice do žlebu zvaný Vaječník. Hned na začátku stoupání je zřícenina hradu Hrádek u Babic. Dalším místem je malá jeskyňka Ve Vaječníku. Nedaleko u pomníku Deccreta odbočíme ze žluté vlevo a kolem pomníku Skatuly a jeskyně ve Člopech po kraji lesa přeběhneme silnici do Babic a napojíme se na zelenou.kolem Větrné propasti se u rozcestníku Pod Vysokou napojíme na modrou. Po ní doběhneme na křižovatku nedaleko Výpustku. Po silnici přiběhneme do cíle etapy.
O všem zajímavém se můžete dočíst na stránkách www.lesnickyslavin.cz
 

Mapa:

 

 

Soubor GPX na stáhnutí

Těšíme se na vaše hlášení o zdolání (na e-mail kolemokresu@seznam.cz) případně na zážitky, rady a fotky. O vše se můžete podělit i na FB.