Pátek 22.11. Kino Blansko a Dělnický dům

Kino Blansko, Hybešova 6:

Půlstoletí amatérské speleologie v Moravském krasu, výstava k 50. výročí objevu Amatérské jeskyně a 40. výročí založení České speleologické společnosti.

  • 16:00 OKEM DOBRODRUHA, projekce snímků soutěže neprofesionálního filmu, komentáře a hodnocení poroty zkušených profesionálů  Mirka Náplavy a Marka Audyho s udělením  ceny Srdcaři.CZ.
  • 20:00 MAREK AUDY: AMATÉRKA

Před padesáti lety objevili amatérští speleologové v Moravském krasu Amatérskou jeskyni, nejdelší jeskynní systém České republiky. Patří mezi nejkrásnější a nejpřísněji střežené jeskyně, měří přes 40 km a řadí se do první stovky nejdelších jeskynní světa.


Dělnický dům, Hybešova 1:

Výstavy fotografií:  Bětka Nedvědová a Mike Hubert: NOVÝ ZÉLAND, Stanislav Vondra: PANORAMATA 

  • 17:00 otvírá  festivalová Růžova Černohorská pivnice a bufet – skvělé pivo a prostor pro volnou zábavu (kytary vítány) do 24:00

* sál S2 scéna „KOTLÍK“

  • 18:00 MEGBOLONDUL – zahájení 13. ročníku tradiční šifrovačky
  • 21:00 LUBYN.CZ: JDEME PO ZELENÉ (folk Blansko) a TOMÁŠ RUSEK: Sikkim a Dárdžíling na kolech. Klubový recitál písničkáře a povídání o cyklistice v Himalájích

Himálajskou oblastí Indie mezi Nepálem, Bhútánem a Tibetem. Východy a západy slunce, při kterých je možné současně obdivovat majestátnost Everestu, Lhotse, Makalu a nedalekou Kančenčungu. Vyprávění Toma, znalce oblasti, kde proběhal a probikoval stovky kilometrů, doplní naprosto aktuálními zážitky Tomáš Odehnal a Olda Šperka.