Faust a Čiko

Faust a Čiko – naši „moderátoři“ sobotního programu na hlavní scéně

Je to již přes deset let, kdy jsme dostali nabídku moderovat sobotní Rajbas. Tento fesťák není jen tak ledajaký, a tak si asi může dovolit i netradiční moderátory. Sami jsme se tomu párkrát divili a možná ještě víc se divíme tomu, že stále „moderujeme“. Nesaháme profesionálním moderátorům ani po paty a skláníme se před nimi i jejich těžkou prací. Nicméně taková výzva se neodmítá! Šli jsme do toho s drobným masochismem a s „malým“ upozorněním, že moderovat neumíme a budeme si to dělat po svém. I tak jsme dostali šanci a jen VY diváci a hosté, můžete posoudit, jak se nám to daří.

Pár našich minut na pódiu znamená hodiny a hodiny příprav nad vymýšlením scének nebo shánění kostýmů a rekvizit. Všichni kolem ví, že když se blíží listopad, tak se dění v rodině řídí podle Rajbasu. Do výroby kulis jsou zapojení nejen členové rodin, ale i mnozí malí a velcí kamarádi a kolegové. Sluší se tedy VÁM všem poděkovat za spolupráci a podporu.

Chceme také poděkovat za to být součástí Rajbasu a možnost potkat tolik super lidí uvnitř i mezi hosty. Musíme říct, že čím větší hvězda, známá osobnost, tím víc byla v pohodě a neměla problém dělat jakékoli kejkle, které jsme připravili a zasmát se společně s námi. Myslíme si, že můžeme být právem pyšni na to, že díky nám přímo na hlavním pódiu létal Petr Jan Juračka v dronu, Alča Zárybnícká jezdila na 100 let starých jasankách, Mára Holeček mohl poměřit síly s místním lezcem, Josef Formánek dojil Krávu, Atapana trénoval Judo … a na mnoho dalších se už chystáme 🙂

Pozor pozor! Ani po těch letech a kilech navíc nám energie neubývá, stále nás to baví a dokud nás budete odměňovat smíchem a potleskem, tak se budeme těšit na příště! Ať žije Rajbas!

Faust a čiko